úterý 30. srpna 2016

Srovnání silver šamponů - díl 2. ( Lee Stafford, Schwarzkopf a Paul Mitchell )

Krásné úterní dopoledne :)

Jak jsem už na instagramu avizovala, uvažovala jsem o pokračování článku a téma Srovnání silver šamponů. První "díl" ( článek je zde ) se vám líbil a protože máte zájem i pokračování, je tu :)

Šampony, které jsem vám doporučovala před bezmála čtyřmi lety, už nepoužívám. Svého času to byly skvělé šampony, ale troufám si říct, že dnes už jsou na trhu i mnohem lepší :) Dnes vám představím tři, které používám ráda a často a považuju je za opravdu skvělé.
Lee Stafford Bleach Blondes je mezi silvery tak trochu unikát. Zatímco běžné silver šampony mají barvu temně modrou až temně fialovou, Bleach Blondes má barvu fialovo-růžovou. Podle tzv. barevného kruhu je šampon takové barvy ideální pro potlačení žlutého tónu vlasů. Musím říct, že to zvládá naprosto bravurně, stačí dvě umytí a žlutá je naprosto pryč. Bez nežádoucího šedého tónu, který běžné silvery ve vlasech mohou zanechat. Co se ale může stát, je natónování vlasů do lehounce růžového nádechu. Za mě je tenhle efekt naprosto dokonalý, ozvláštní to blond barvu a dodá to vlasům nevšední vzhled. Šampon má netradiční gelovou konzistenci, ale dobře pění a dobře se vymývá. Nevysušuje a to ani náznakem, což je další výjimka oproti běžným silverům. Cena je 309,- Kč.

Schwarzkopf Bonacure Color Freeze Silver Shampoo - tenhle silver patří vlastnostmi k těm běžným silverům. Jeho barva je temně modrá, je ideální na stažení žlutého až měděného nežádoucího tónu. Velmi dobře pění, dobře se vymývá a oproti jiným silverům vysušuje jen nepatrně. Obsahuje mnoho pečujících látek a za mě je to jeden z nejlepších klasických silverů, co jsem kdy měla. Jeho cena je více než přívětivá, kolem dvou stovek, dá se občas sehnat i pod 200,- Kč.

Paul Mitchell Platinum Blonde je taková vyšší třída péče, kterou si můžete dopřát. Šampon obsahuje spoustu přírodních výtažků, které o vlasy pečují. Jeho barva je světle fialová s kapkou modré a určitě bych ho řadila spíš mezi ty "udržovací" silvery. Nemá tolik pigmentu, aby výrazně potlačil nežádoucí tóny, nicméně dokáže jim rozhodně účinně zabránit a při pravidelném používání dokáže barvu viditelně zchladit. O vysušování nemůže být ani řeč, šampon je pečující, jen při delším působení šamponu mohou být vlasy lehce hrubší, rozhodně ale méně, než u běžných silverů. Cena je vyšší, kolem 530,- Kč. 

Tady máte pro porovnání všech tři šamponů ( pořadí Lee Stafford - Schwarzkopf - Paul Mitchell + barevný kruh, kde vidíte, jaká barva neutralizuje jakou a jaký silver je pro vás nejlepší zvolit. Danou barvu vždy neutralizuje ta barva, která je zobrazena naproti.
Já jsem si teď hodně oblíbila kombinaci Lee Stafford Bleach Blondes a silveru od Schwarzkopfu. Smíchám si je v dlani 1:1 a nechám působit cca 3 minuty. Výsledkem je naprosto dokonalá perlová blond, žádná šedá, ani růžová, opravdu dokonalá perlová, kterou pochválila i moje kadeřnice :) Platinum pak používám ve dnech, kdy je efekt akorát, silvery nejsou potřeba a pro udržení efektu stačí promýt právě tímto slabším "udržovacím" silverem. Všechny tři šampony se staly mým pravidelným pomocníkem v péči o blond a s čistým svědomím vám můžu všechny tři doporučit :)

Co vy a silvery? Máte nějaký oblíbený? 

Mějte se krásně :)

5 komentářů:

 1. Já si pamatuju, jak mi kadeřnice udělala melíry a byly fakt úplně šedé :D Zrovna jsem měla jít na ples, takže bomba :D Pak jsem zkusila silvery asi tři, z toho dva dost levné a upřímně jsem mezi nimi neviděla rozdíl. Teď uvažuju nad tím, že bych se nějak chtěla zbavit zrzavého nádechu ve svých hnědých vlasech, tak asi taky zkusím silver :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Silvery jsou prostě super nenásilná forma, jak ten zrzavý nádech ztlumit bez potřeby nějakého přelivu nebo barvy :)

   Vymazat
 2. ahoj, ďakujem za typ, určite ich zakúpim. Ozaj, umývaš si hlavu iba s týmito, alebo používaš aj iné nie silver? alebo prvé umytie obyčajný šampon a druhé umytie silver? ďakujem za odpoveď :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Katko :) Je to úplně jedno. Já myju buď čistě jen silverem a nebo silver vynechám úplně a použiju jen klasický šampon. To podle toho, jestli už mám barvu podle představ nebo chci jet tónovat.

   Vymazat

Vaše komentáře mi dělají velkou radost, děkuju :*