úterý 3. prosince 2013

Gliss Kur Ultimate Oil Elixir - třpytivý sprej :)

Krásné úterní odpoledne :)

Před časem jsem četla u Ceady na blogu recenzi na třpytivý sprej od Gliss Kuru. Chválila ho, fotky mě nadchly, a tak jsem se rozhodla, že si ho pořídím taky. Chvilku trvalo, než jsem ho sehnala, v duchu proklínala Ceady, že je ta čtená, protože spreje byly všude vyprodané :D, až jsem ho konečně jednoho dne sehnala. Svištěla jsem domů, abych umyla vlasy a celá natěšená mohla sprej vyzkoušet. No, a jaké jsou ve finále moje dojmy, se dočtete níž ;)

Gliss Kur Ultimate Repair Elixir je sprej na vlasy obohacený o pečující oleje a doplněný o shimmer, který má vlasům dodat lesku. Ve složení najdete arganový a slunečnicový olej a spoustu silikonů. Za úkol má viditelně snížit lámavost vlasů a intenzivně regenerovat. No, jenže je tu malý problém...

Ve složení je totiž na prvním místě alkohol. A alkohol vysušuje. A vysušuje dost. Zkoušela jsem sprej na suché i vlhké ( umyté) vlasy a výsledek byl vždycky stejný - pichlavé, tvrdé, suché vlasy. I přes silikonovou nálož, prostě alkohol udělá své. Něco, co vlasy vysuší, prostě nemůže dobře fungovat na lámavé vlasy, které jsou lámavé právě proto, že jsou suché...Je to hrozná škoda, protože věřím, že by sprej nemusel být vůbec špatný, oba oleje dělají vlasům dobře, silikony nejsou pro vlasy v délkách žádný problém. Tak proč je tam na prvním místě alkohol, sakra?

Třpytek ( zlatavých částeček ) jsem si ve vlasech nevšimla, nutno ale říct, že v aplikované tekutině opravdu jsou, viz. ústí spreje. I při protřepání lahvičky je znát, že se jimi nešetřilo. Ale ve vlasech jsem je nenašla, na oblečení taky nebyly, tak je mi záhadou, kam v těch vlasech zmizely :)

Na lahvičce je uvedeno, že sprej není vhodný pro vlasy bílé, zesvětlené a ztrvalené, já jsem si ale nějakého negativního dopadu na moje světlé vlasy nevšimla, tak nevím. Je možné, že na úplně bílých vlasech by sprej mohl nechávat žluté stopy, ale s jistotou to netvrdím...No, jsem trochu na vážkách, jestli sprej úplně zatratit nebo ne. Pro moje vlasy to žádná senzace není. Nadělal spíš škodu než užitek a efekt třpytek jsem taky žádný neshledala. Nicméně věřím, že brunetky s mastnějšíma vlasama by mohly sprej ocenit. Na jejich vlasech by mohl být znát jak shimmer, tak by mohly ocenit možné vysušení vlasů alkoholem.

Máte tenhle sprej vyzkoušený? Co vy na něj?

Mějte se krásně :)

15 komentářů:

 1. Joo, tak to by mi taky nevyhovoval. Mám hrubý a suchý vlasy už teď. Jinak ale v lahvičce vypadá krásně, škoda, že se pak vlasy vůbec netřpytí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V lahvičce mě právě naprosto uchvátil :) Škoda, škoda :)

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A je to totéž, když to má jiný popis? Jak ti sednul?

   Vymazat
  2. jsem blondýna špinavá, barvená melírem cca každý 3 měsíc. a neměla jsem problém, vlasy měli stejnou barvu a vyplácala jsem ho celý :) krásně se mi po něm žehlilo, ale je pravda, že ségra, bruneta s nim byla více spokojenější a vlasy měla lesklé

   Vymazat
 3. Mám ho a pro mě jakožto pro brunetku je asi vážně vhodnější. Jsem s ním spokojená, vlasy se mi po něm lesknou a jsou takový lehčí, pružnější, ale teda třpytky mám leda tak na dlaních, když ho do vlasů zapracovávám :D A krásně mi voní.

  OdpovědětVymazat
 4. pro mě jako pro straku jsou ty třpytky hrozně lákavé :D ale teda když vysušuje kvůli tomu alkoholu, tak si ho rozhodně nepořídím, když mám konečky suché už teď :( škoda, oleje do vlasů mám moc ráda

  OdpovědětVymazat
 5. Jééééé to je škoda že je takový všelijaký, jinak by mě určitě lákal, balení i obsah vypadají více než lákavě ;).

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je škoda, v lahvičce je vážně nádherný :).

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za recenzi, díky ní si ho nekoupím. Není zrovna levný a aby vysušoval, o to fakt nestojím. Asi zůstanu u svého klasik kokosového oleje a je to :-D Peťula

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak prosím Tě kokosový olej používáš? Já jsem si ho také koupila a dělám si z něho na vlhké vlasy zábal před umytím, nechám cca hodinu působit a poté vlasy omyju šamponem a dám kondiš. Vlasy jsou po něm lepší, ale nějaký extra lesk také nevidím, tak nevím, jestli vetřít olej do vlasů ještě i po umytí a už neoplachovat? Díky. Iva

   Vymazat
 8. Já bych do něj asi nešla, příliš mnoho efektů je spíš je škodě.

  Stylová Giveaway

  OdpovědětVymazat
 9. Nezkoušela jsi ten denní elixír s oleji od Gliss Kur? Mám druhý balení (1 vydrží asi 6 měsíců při používání denně) a konečky mám v perfektním stavu. Je to víc jak 4 měsíce od posledního stříhání a ani jeden není roztřepený a hlavně - vlasy mi rostou do délky. Přitom se mi jejich růst zastavil vždycky pod ramena. Teď mám pod lopatky. Vitamíny neberu. Alkohol sice obsahuje, ale je asi na 6. míste. Veronika L.

  OdpovědětVymazat
 10. já jsem o něm uvažovala jen pro ty nádherné třpytky, takže díky :) Nekoupím si ho, jen by se válel v koupelně... Pozdravuj psíčky!

  OdpovědětVymazat
 11. Vlasům absolutně nepomáhá, ale na styling je super! Mám přírodní kudrny, kterým je potřeba trochu pomoct, aby byly nádherně...no...kudrnaté :D A tenhle sprej v délkách dělá na mé hlavě boží kudrnaté afro. Používám ho na vlhké vlasy do konců a promačkám směrem nahoru, pak vyfénuju s hlavou dolů. Pro zmírnění roztřepených konců používám po vyfénování olejíček :)

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mi dělají velkou radost, děkuju :*